Kompleksinės paslaugos šeimai

 

 

Žingsnis po žingsnį link bendro Jūsų ir Jūsų vaikų sutarimo!

„Apjunkime Jūsų ir mūsų žinias bei patirtis ir kartu, mokymo metu atraskime „raktą“ į šeimos visų narių tampresnį ryšį, sutarimą ir įsiklausimą“

VšĮ Vilniaus SOS vaikų kaimas, vykdant Europos sąjungos finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Vilniaus mieste“ kviečia į  pozityvios tėvystės mokymus pagal STEP programą.

Daugiau apie programą http://www.stepgrupes.lt/step-programa/apie-step/

Mokymai vyks 1 kartą per savaitę, visa programos trukmė – 12 užsiėmimų. Užsiėmimo trukmė 2 val. Svarbu dalyvauti visoje programoje, po 2 pirmų užsiėmimų nauji dalyviai nebus priimami. Dalyvių skaičius ribotas.

Mokymų pradžia:

STEP 12-17   2019-09-12

STEP 6-12  2019 metų spalio pradžia (tiksli data bus dar patikslinta)

Mokymai vyks Skroblų g. 15-115B, Vilniuje

Visais rūpimais klausimais galima kreiptis į projekto koordinatorę Božena Narkun +370 601 97 480 arba el.paštu bozena.narkun@sos-org.lt

 

 

Vilniaus miesto socialinės paramos centras kartu su VŠĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio pradėjo ketverius metus truksiantį projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas šeimai Vilniaus mieste“.
 
Šis projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, tad Vilniaus gyventojams paslaugos nekainuos. Jeigu Jūs ar Jūsų šeima išgyvenate netektį, skyrybas,  šeimoje patiriate tarpusavio santykių problemas, susiduriate su vaikų auginimo/ auklėjimo sunkumais, slaugote artimą namuose,  auginate vaiką su negalia, turite problemų dėl narkotinių ar kitokių psichotropinių medžiagų vartojimo, ir Jums reikalinga įvairiapusė pagalba, kviečiame kreiptis dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų.

VŠĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ teikia šias kompleksines paslaugas:

Pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo mokymai. Skirti šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus bei galimybes. Mokymai vyksta grupėse, kuriose tėvai sužino, kaip skatinti tinkamą vaiko elgesį, nustatyti aiškias taisykles bei rodyti gerą pavyzdį šeimoje. 

Saugaus prieraišumo mokymai. SOS Vaikų Kaimai turi ilgametę patirtį konsultuojant bei rengiant darbuotojus, bei konsultuojant tėvus kaip kurti saugų prieraišumą.  SOS Vaikų Kaimo specialistai taip pat yra atestuoti GIMK mokytojai ir kartu su psichologais kiekvienais metais organizuoja mokymus apie prieraišumą ir prieraišumo sutrikimus.  Mokymų apie prieraišumą programa yra patvirtinti tarptautinės SOS Vaikų Kaimų organizacijos todėl vadovaujamės geriausia pasauline praktika konsultuojant suaugusius apie prieraišumą ir iššūkius kylančius dėl sutrikusio prieraišumo.

Individualios konsultacijos. Skirtos asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (skyrybos, netektys, ligos ir pan.), asmenims, turintiems priklausomybę nuo psichoaktyviųjų medžiagų, lošimų ir kt. ir jų šeimų nariams, nepilnametėms mamoms, besilaukiančioms moterims, tėvams, susiduriantiems su vaiko elgesio sunkumais, ir pan. Konsultacijas teikia psichologai, socialiniai darbuotojai arba kiti, pagal kliento poreikį parinkti specialistai.

Šeimos konsultacijos. Skirtos šeimoms, susiduriančioms su vaiko elgesio sunkumais, išgyvenančioms krizę ar patyrusioms traumuojančius emocinius išgyvenimus (skyrybos, netektys, ligos ir pan.). Paslaugas teikia psichologai, socialiniai darbuotojai.

Socialinio darbuotojo konsultacijos. Socialinio darbuotojo kaip atvejo vadybininko konsultacijos skirtos reguliariai atvejo peržiūrai.  Atvejo vadybininko, socialinio darbuotojo tęstinių konsultacijų tikslas – įvertinti šeimos poreikius, sudaryti reikiamų paslaugų ir veiksmų planą bei skatinti šeimą tą planą įgyvendinti.  Atvejo vadybininkas įsipareigoja pagal poreikį pritraukti ir kitas institucijas, siekiant padėti šeimai tinkamai įgyvendinti plane numatytus veiksmus.

Šeimų stovyklos. Skirta padėti tėvams kurti pozityvų santykį su vaikais, išmokti vaiku drausminimo būdų netaikant fizinių bausmių bei skatinant tėvus tikslingai planuoti vaikų dienos rutiną

Vaikų priežiūros paslaugos. Vaikams nuo 3 iki 6 metų teikiama kasdieninė priežiūros paslauga. Paslaugą teikia du asmeniniai asistentai vienu metu. Jaukioje aplinkoje, kuriant ir palaikant santykį su suaugusiu, vaikai mokosi įgyti socialinių įgūdžių, gebėti sutelkti dėmesį, bendradarbiauti.

Projekto koordinatorė:
Božena Narkun:
Tel.: 860197480
El.paštas: bozena.narkun@sos-org.lt