2016 m. lapkričio 8 – 9 d. psichologės iš Vilniaus SOS vaikų kaimo turėjo galimybę dalyvauti tarptautinėje konferencijoje Liubline (Lenkijoje), skirtoje darbui su globoje esančiais traumų patyrusiais vaikais. Mūsų darbinėje patirtyje nuolat susiduriame su vaikais, kurių trauminė patirtis neleidžia jiems gyventi pilnaverčio gyvenimo, vystytis ir kurti artimų tarpasmeninių santykių.

Galėjome gilintis į psicho-biologinę trauminės patirties pusę ir suvokti, kokius gilius randus kartais gali palikti negatyvi vaikystės patirtis. Džiugu, kad praktinį darbą dirbantys pranešėjai pasidalino savo profesine patirtimi ir sėkmės atvejais. Analizuojant juos atėjo supratimas, jog nėra vienintelio stebuklingo metodo, tačiau ypatingai svarbus yra gebėjimas priimti vaiką su jo patirtimi ir poreikiais bei apsiginklavimas begaline kantrybe. Man asmeniškai reikšmingi buvo ir pranešimai apie pagalbą asmenims, tiesiogiai dirbantiems su vaikais – jų motyvavimas, palaikymas, perdegimo prevencija. Su vaikais dirbantys žmonės yra be galo atsidavę darbui ir vaikams, tačiau šis darbas tiek sunkus, jog jiems nuolat reikia palaikymo ir paramos. Džiaugiuosi, kad konferencijoje galėjau apmastyti būdus, kaip palaikyti ir pastiprinti kolegas jų kasdieniame darbe.

Praktinė konferencijos dalis leido pasisemti naujų darbo metodų ir patiems patirti jų naudą. Ypatingą reikšmę šią dieną matau galimybėje pamatyti, kaip sekasi kolegoms iš kitų šalių sprendžiant tas pačias problemas. Buvo puiki proga padiskutuoti, pasisemti patirties ir pasidalinti savo žiniomis bei sėkmėmis.

Norisi padėkoti kolegoms, rengusiems konferenciją, už puikiai organizuotą logistiką, patogų buvimą ir prasmingai sudėliotą laiką. Partnerių dėka turime galimybę grįžti į darbus pilnos šviežių idėjų ir sustiprėjusios motyvacijos.

Konferenciją organizavo projekto „Šiaurės, Baltijos šalių ir Rusijos patirties dalinimasis teikiant kokybiškas priežiūros paslaugas globoje esantiems traumų patyrusiems vaikams“ partneris SOS vaikų kaimai Lenkijoje.  

Jevgenija Anufrijeva

VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ socialinių paslaugų šeimai psichologė

 

 

Join the discussion One Comment

Leave a Reply