Rugsėjo 1-oji diena, kurios bijo tūkstančiai vaikų!

*Dėl globojamų vaikų teisių apsaugos vaiko vardas ir nuotrauka pakeisti

Rugsėjo 1-oji. diena, kurios bijo tūkstančiai Lietuvos vaikų!

Daugeliui vaikų Rugsėjo 1-oji yra linksma šventė. Tai diena, kai vaikai, kartu su tėveliais ir mamytėmis, eina į mokyklą švęsti mokslo metų pradžios, susitikti su draugais.

Tačiau yra tūkstančiai vaikų, kurie šią dieną lieka namuose. Tai vaikai iš socialinės rizikos šeimų – stokojančių ne tik pinigų, bet ir įgūdžių pasirūpinti savo vaikais.

Kai Simonai buvo vos septyneri, į mokslo metų pradžios šventę jai teko eiti vienai. Mergaitės mamos nebuvo namuose, ji nepasirūpino savo dukra ir nepalydėjo jos į mokyklą. Simona sukaupė visas jėgas ir išdrįso eiti viena, tačiau priėjusi mokyklą pasiliko nuošalyje. Aplinkui matėsi laimingos šeimos, mamos vaikus laikė už rankų, visi buvo pasipuošę, o rankose laikė gėles mokytojams.

Simona tiesiog pasijuto kitokia, prastesnė nei kiti vaikai. Ji buvo viena, neturėjo gėlių, jos apranga buvo labai prasta. Mergaitė taip ir neišdrįso prieiti prie vaikų ar mokytojos, palūžo ir apsisukusi grįžo namo.

Nuo tos akimirkos Rugsėjo 1-oji jai – pati baisiausia diena metuose

Simonai dabar devyneri, su ja ir jos šeima nuolat dirba specialistai. Tačiau mokyklos baimės jai atsikratyti kol kas dar nepavyko. Uždara ir emociškai sutrikusi mergaitė savo vaikystėje patyrė stiprių sukrėtimų, todėl reikia ne tik didelių investicijų, bet ir laiko, kad ji galėtų gyventi kaip kiti vaikai.

„SOS vaikų kaimai“ padeda socialinės rizikos šeimoms. Šiuo metu rūpinamės 800 vaikų bei dirbame su jų tėvais. Teikiame ne tik ilgalaikę paramą maistu ir daiktais, bet ir medicininę, teisinę, psichologinę bei edukacinę pagalbą. Mūsų misija yra ne tik padėti vaikams susigrąžinti laimingą vaikystę, bet ir paruošti juos savarankiškam gyvenimui užaugus.

Vaikams padėti galime tik dėl rėmėjų, atsakingų įmonių ir žmonių skiriamų lėšų. Per penkerius metus prie „SOS vaikų kaimų“ veiklos prisijungė daugiau nei 2000 įmonių. Esame dėkingi kiekvienam, jūsų parama – tai investicija į 800 Lietuvos vaikų ateitį.

Padėkime vaikams laimingai pradėti mokslų metų pradžią bei kurti savo ateitį!

Ačiū!

Padėti Simonai bei kitiems SOS vaikų kaimo vaikams galite:

 • Skambindami trumpuoju numeriu 1471 – auka 2
 • Aukodami internetu  (spausti čia)
 • Arba banko pavedimu 
  Pavadinimas: SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija
  Įmonės kodas: 192014985 (ne PVM mokėtoja)
  Registracijos adresas: OZO G. 37, VILNIUS 
  SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos atsiskaitomoji sąsk.: LT06 7044 0600 0119 3478 
  AB SEB BANKAS