Mes grąžiname vaikams šeimą ir vaikystę

Mes globojame sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus ir padarome viską, kad jie augtų laimingose ir saugiose šeimose. Mums rūpi ne tik aprengti bei pamaitinti likimo nuskriaustą vaiką, bet ir užtikrinti jam pilnavertę ateitį. Tragedijas mes verčiame sėkmės istorijomis. Darykime tai kartu! Sužinokite daugiau.

Mūsų veiklos

Šeimų stiprinimas

      Skaityti

Mūsų specialistai kasdien dirba su daugiau nei 300 sunkumus patiriančių šeimų, kuriose auga vaikai. Mūsų tikslas: užtikrinti jiems saugią aplinką ir pilnavertę vaikystę. Įvertinę vaiko poreikius…

Profesionali globa

      Skaityti

Profesionalūs globėjai – tai galimybė tėvų priežiūros netekusiam vaikui atsidurti mylinčioje ir dėmesingoje šeimoje, jaukiuose namuose. Profesionalūs globėjai vienu metu laikinai globoja…

SOS šeimos

      Skaityti

Inkilas – vieta, į kurią patenka dalis tėvų globos netekusių vaikų. Ši globos programa ypatinga tuo, jog dirbame ne tik su vaikais, bet ir stengiamės padėti jų tėvams juos susigrąžinti. Tėvai drauge su…

Jaunimo globa

      Skaityti

SOS vaikų kaimai tėvų globos netekusiais jaunuoliais rūpinasi ne tik iki kol jie sulaukia formalios pilnametystės, bet tol, kol šeimos užnugario neturintys globotiniai iš tiesų atsistoja ant kojų…

Poilsiavietė Karklėje

      Skaityti

Karklėje įsikūrusioje SOS vaikų kaimų poilsiavietėje vasarą ilsisi visoje šalyje globos namuose ar sunkumus patiriančiose šeimose augantys vaikai, vaikai, turintys negalią. Kviečiame ir Jus…

SOS vaikų kaimų istorija

      Skaityti

1949 metais Austrijos mieste Imste, kai dėl Antrojo pasaulinio karo daug vaikų neteko tėvų, artimųjų ir namų, Hermanas Gmaineris įkūrė pirmąjį SOS vaikų kaimą. Čia, kaip tikrose šeimose…

SOS Vaikų kaimų istorija

Mes grąžiname vaikams šeimą ir vaikystę.
Mes globojame sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus ir padarome viską, kad jie augtų laimingose ir saugiose šeimose. Mums rūpi ne tik aprengti bei pamaitinti likimo nuskriaustą vaiką, bet ir užtikrinti jam pilnavertę ateitį. Tragedijas mes verčiame sėkmės istorijomis.
Darykime tai kartu!

Kuo esame stiprūs

1949 metais Austrijos mieste Imste, kai dėl Antrojo pasaulinio karo daug vaikų neteko tėvų, artimųjų ir namų, Hermanas Gmaineris įkūrė pirmąjį SOS vaikų kaimą. Čia, kaip tikrose šeimose, pirmosios SOS mamos ėmė globoti vaikus. Šiandien tarptautinei SOS vaikų kaimų organizacijai talkina daug rėmėjų ir pagalbininkų. Ji išsiplėtė ir padeda vaikams visame pasaulyje, o atgavus nepriklausomybę 1991 metais įsikūrė ir Lietuvoje.

Kiekvienas vaikas – tai unikali asmenybė. Siekiame kiekvienam vaikui sukurti savitą aplinką, tinkamą saugiai augti ir formuotis: šeimoje, bendruomenėje ir visuomenėje.

SOS vaikų kaimai deda visas pastangas, kad vaikai užaugtų šeimoje. Teikiame pagalbą ir stipriname vaiko biologinę šeimą. Esame išskirtinė organizacija, kuri prisiima visą atsakomybę rūpintis vaiku nuo gimimo iki savarankiško gyvenimo.

Esame vaikų užtarėjai, todėl siekiame, kad Lietuvoje ir visame pasaulyje būtų paisoma vaikų teisių. Kaip tai išdėstyto „Alternatyvios vaikų globos gairės“ ir pabrėžia Jungtinių Tautų vaikų teisių konvencija, įsipareigojame rūpintis visais vaikais, bet ypatingą dėmesį skiriame tiems, kurių gerovei iškyla pavojus. Veikdami visuomet laikomės skaidrumo principų. Tai – neatskiriama mūsų organizacijos kultūros dalis. Atvirai dalinamės savo veiklos metodika ir rezultatais, nes pasitikėjimas – tai mūsų ryšio su rėmėjais ir partneriais pamatas.

Drąsa. Mes veikiame.

Nebijome keistis. Priimame naujoves ir atsisakome nepasiteisinusių tradicinių globos metodų. Mokomės ir atrandame bei praktiškai diegiame naujus vaikų globos principus, kurie geriausiai atliepia vaikų interesus. Padedame vaikams, kurie neturi į ką kreiptis pagalbos. Esame pasiryžę jautriai, bet atkakliai kelti globos klausimus, mokytis ir dirbti viso pasaulio vaikų labui.

Pareiga. Mes įgyvendiname savo pažadus.

Dirbame tam, kad kiekvienas vaikas galėtų saugiai augti mylinčioje šeimoje. Šio tikslo siekiame puoselėdami ilgalaikius ryšius su vaikais, rėmėjais, pagalbininkais ir bendruomenėmis, kuriose įleidome šaknis. Tikime, kad priimdami ilgalaikius įsipareigojimus padedame partneriams įprasminti savo veiklą.

Pasitikėjimas. Mes tikime vieni kitais.

Tikime vaikais ir vaikai pasitiki mumis. Palaikome ir gerbiame vienas kitą. Pasitikėjimas mus skatina dalytis darbo patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų. Išmintingai, pagarbiai ir atsakingai naudojame visas mums suteiktas lėšas bei turimus išteklius. Nuo 1949 metų dirbame taip, kad užtarnautume rėmėjų, valstybinių organizacijų ir kitu mūsų misiją remiančių partnerių pasitikėjimą.

Atsakomybė. Mes – patikimi partneriai.

Išmintingai, pagarbiai ir atsakingai naudojame visas mums suteiktas lėšas bei turimus išteklius. Nuo 1949 metų dirbame taip, kad užtarnautume rėmėjų, valstybinių organizacijų ir kitu mūsų misiją remiančių partnerių pasitikėjimą.