Trumpalaikė globa – Inkilas

Jei tėvams apribojama valdžia, ir jų vaikus tenka laikinai globoti kitiems, dalis jų atkeliauja į SOS vaikų kaimo „Inkilą“. Tai – trumpalaikės globos programa. Ji išskirtinė, nes ne tik priimame globoti vaikus, bet ir imamės padėti jų tėvams, kad galiausiai vaikai grįžtų į savo šeimas.

„Tavo mama niekur nedingo. Mes jai padedame, o ji labai stengiasi, kad tu grįžtum namo“, vaikui sako „Inkile“ dirbanti SOS teta.

Pagalba vaikui:

  • „Inkile“ ir vaikai, ir darbuotojos būna kaip namie. Čia vaikai valgo, užsiima namų ruoša, kalbasi – susigyvena su nauja aplinka bei žmonėmis.
  • Vaikams teikiame visą reikalingą specialistų pagalbą.
  • Taip pat stengiamės išsaugoti vaikų gyvenime esančius gerus dalykus.

Pagalba tėvams:

Kiekvieno vaiko situacija vis kitokia, todėl labai svarbu sudaryti individualų planą ne tik pačiam vaikui, bet ir tėvams – ką ir iki kada reikia pakeisti. Tai – savotiška sutartis, abipusis įsipareigojimas.

  • Tėvai dalyvauja vaikų gyvenime, sukuria naujus šeimos ritualus: vakarais skaito knygas, kartu eina į darželį, gamina valgyti ar eina pasivaikščioti.
  • Kartu su mūsų specialistais mokosi kaip rūpintis vaikais, kaip reaguoti į vaikų elgesį, kaip žaisti ir kalbėti su vaikais.

Trumpalaikės globos trukmė – iki metų, visais atvejais vaikui ieškome geriausio sprendimo. Džiaugiamės jog 8 iš 10 vaikų grįžta į savo šeimas. Kitiems ieškome nuolatinių globėjų ar įtėvių.

 

Paremkite „Inkilą“

 

 

Dalintis:


Ilgalaikė globa

SOS kaimas – tai 12 SOS šeimų, gyvenančių greta, vienoje bendruomenėje. Kiekvienoje šeimoje auga 5-6 vaikai, turintys SOS mamą, SOS tetą bei vadinantys vieni kitus broliais ir seserimis. Kiekviena SOS šeima turi savo namą, kuriame kasdien tvarkosi ir šeimininkauja visi kartu – kaip ir bet kuri kita šeima pasaulyje.

SOS mama kasdien gyvena su vaikais, juos globoja ir augina. Su kaime gyvenančiais vaikais kasdien užsiima ir daugybė kitų specialistų – logopedai, psichologai, socialiniai darbuotojai. Vaikai lanko darželį, mokyklą, tobulėja įvairiuose būreliuose.

Vilniuje SOS vaikų kaimas įsikūrė jau daugiau nei prieš du dešimtmečius – 1995-aisiais. Per šį laiką jame šeimyniškos meilės apsupti užaugo šimtai vaikų.

 

Paremkite SOS vaikų kaimą
Istorija iš SOS vaikų kaimo

 

 

Dalintis:


Mūsų veiklos

Šeimų stiprinimas

      Skaityti

Mūsų specialistai kasdien dirba su daugiau nei 300 sunkumus patiriančių šeimų, kuriose auga vaikai. Mūsų tikslas: užtikrinti jiems saugią aplinką ir pilnavertę vaikystę. Įvertinę vaiko poreikius…

Profesionali globa

      Skaityti

Profesionalūs globėjai – tai galimybė tėvų priežiūros netekusiam vaikui atsidurti mylinčioje ir dėmesingoje šeimoje, jaukiuose namuose. Profesionalūs globėjai vienu metu laikinai globoja…

SOS šeimos

      Skaityti

Inkilas – vieta, į kurią patenka dalis tėvų globos netekusių vaikų. Ši globos programa ypatinga tuo, jog dirbame ne tik su vaikais, bet ir stengiamės padėti jų tėvams juos susigrąžinti. Tėvai drauge su…

Visos mūsų veiklos