Aštuonmetė Aistė išmoko pasitikėti savimi ir ją supančiais žmonėmis

Aštuonmetė Aistė išmoko pasitikėti savimi ir ją supančiais žmonėmis iliustracija

Aistei šiandien – aštuoneri. Drauge su SOS broliais ir seserimis ji auga SOS vaikų kaime. Ankstyvoje vaikystėje praradusi tėvus, šiandien svarbiausiu žmogumi pasaulyje Aistė laiko SOS mamą Vilmą.

„Kai ji turėjo eiti į pirmą klasę, vis kartodavo, kad nenori palikti manęs namuose vienos, mačiau, kad bijojo naujos aplinkos, žmonių, laukiančių iššūkių“, – pasakoja Vilma. Jai ir kitiems SOS vaikų kaimo specialistams buvo akivaizdu, kad, vaikystėje patyrusi didelę netektį, Aistė be galo bijojo dar kartą prarasti žmones, prie kurių yra prisirišusi ir su kuriais jaučiasi saugi.

Tad SOS specialistai nusprendė Aistei taikyti kaniterapiją – užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis, kurių metu vaikai mokosi atsipalaiduoti, reikšti jausmus, pasitikėti savimi ir aplinkiniais.

„Aš žaidžiu su šunyte Goja – glostau ją, klausausi jos širdies plakimo. Jai tai labai patinka. Kartais net skaitau jai istorijas iš savo vadovėlio. Ar galite patikėti – ji manęs klausosi!”, – įspūdžiais po užsiėmimo dalinasi mergaitė. Su Goja praleidus mėnesį, Aistė jaučiasi kur kas saugiau: nebebijo palikti mamos, labiau pasitiki savimi ir atvirai bendrauja su klasės draugais.

*Dėl globojamų vaikų teisių apsaugos vaiko vardas ir amžius pakeisti. Nuotrauka asociatyvi.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu padėti