Artimiausio žmogaus netekusiam vienuoliktokui pavyko atsistoti ant kojų

Artimiausio žmogaus netekusiam vienuoliktokui pavyko atsistoti ant kojų iliustracija

Jaunimo namai – užuovėja ir atrama pirmuosius savarankiškus žingsnius žengti mėginantiems sudėtingomis sąlygomis augusiems jaunuoliams. Čia specialistai padeda jiems mokytis gyventi savarankiškai, įgyti išsilavinimą ir įsitvirtinti darbo rinkoje.

Vienas jų – vienuoliktokas Saulius (vardas pakeistas) čia pateko lapkritį, po to, kai juo rūpinęsis senelis patyrė insultą ir atsidūrė ligoninėje. Netvarkinguose, purvinuose ir neprižiūrėtuose namuose vaikinas paliko psichinėmis ligomis sergančias ir juo rūpintis nepajėgiančias mamą ir močiutę.

Mirus seneliui, jį palaidoti Sauliui padėjo SOS jaunimo namų darbuotojai. Jie taip pat rūpinasi, kad vaikinas neprarastų ryšio su psichiatrijos ligoninėje atsidūrusia mama – nuveža sūnų jos aplankyti.

Saulius šiandien turi daug ko išmokti: kuratorius padeda jam atlikti kasdienius darbus, gaminti maistą, išmokti tvarkytis su pinigais – visa tai iki šiol už vaikiną darydavo senelis. Gimnazijoje besimokantis jaunuolis svajoja ir apie šviesią ateitį – nori studijuoti informacines technologijas. SOS Jaunimo namų darbuotojai sieks visais būdais padėti jam įgyvendinti šią svajonę, o iki tol Saulius galės gyventi čia.

Pasak jo paties, „nežinia, kas būtų nutikę, jei nebūtų galėjęs apsigyventi Jaunimo namuose“. Tikime, kad šio vaikino laukia puiki ateitis ir iš visos širdies linkime siekti užsibrėžtų tikslų.

*Dėl globojamų vaikų teisių apsaugos vaiko vardas ir amžius pakeisti. Nuotrauka asociatyvi.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu padėti