Su broliais Gataveckais vaikų namuose užaugęs Danielius svajoja tapti menininku: pristato savo kūrybą

Su broliais Gataveckais vaikų namuose užaugęs Danielius svajoja tapti menininku: pristato savo kūrybą iliustracija

Brolius dvynius Remigijų ir Algirdą Gataveckus Lietuvoje žino beveik kiekvienas. Užaugę Alytaus vaikų globos namuose jie kantriai siekė užsibrėžto tikslo suktis meno pasaulyje ir dabar džiaugiasi galėdami ne tik kurti patys, bet ir mokyti kitus. Savo pavyzdžiu jie įkvėpė ir ne vieną jaunuolį. Vienas jų – tuose pačiuose globos namuose augęs Danielius, dabar dalyvaujantis nevyriausybinės organizacijos SOS vaikų kaimai Lietuvoje pusiau savarankiško gyvenimo programoje.

„Danielių mes prisimename nuo tada, kai jam buvo treji. Kartu augome Alytaus valstybiniuose globos namuose, o jo polinkį į dailę pastebėjome labai anksti. Jis išaugo į meniškos sielos, malonų jaunuolį, kurio potencialas – milžiniškas. Siekiame suformuoti jam tinkamą aplinką, apsupti jį tinkamais žmonėmis ir paskatinti nesustoti“, – apie pažintį su Danieliumi pasakoja broliai Remigijus ir Algirdas.

Visi trys – Remigijus, Algirdas ir Danielius – bendrauja iki šiol. Jie dažnai kalbasi apie kasdienybę, kartu kuria brolių piešimo studijoje, dalinasi gyvenimiška patirtimi. Menininkai džiaugiasi, kad viename judviejų projekte modeliu sutiko tapti būtent Danielius. Remigijus ir Algirdas piešia jaunuolio portretą – šis jų darbas reikalauja itin daug kantrybės.

„Norime įprasminti ilgos kūrybos procesą, užsispyrimą ir tikslo siekimą. Danieliaus portretą piešiame jau keletą metų, o kada baigsime šį darbą – nežinome. Iš pradžių Danielius tik pozavo mūsų darbui, o vėliau prisidėjo ir savo pastebėjimais ir komentarais, kurie buvo labai naudingi. Šiuo savo darbu Danieliui ir kitiems jaunuoliams siekiame parodyti, kad kruopštumas, profesiniai įgūdžiai ir atkaklus darbas gali į gyvenimą priversti žiūrėti pozityviai bei nenustoti siekti užsibrėžtų tikslų“, – sako broliai Gataveckai.

Vien talento neužtenka

Danielius, matydamas brolių Gataveckų pavyzdį, kantriai siekia savo tikslo ir tiki, kad gyvenimą galės sieti su menu. Jis ne tik baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, bet ir toliau žinių siekia Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, kurioje studijuoja grafikos dizainą. Vaikinas lankosi ir brolių piešimo studijoje.

„Daile susidomėjau dar vaikystėje, gyvendamas globos namuose. Berods, tuomet man buvo ketveri. Kiek vėliau įstojau į sostinėje įsikūrusią meno mokyklą, o dabar studijuoju. Vis dar ieškau savo savęs, tačiau savo kūrybą apibūdinčiau kaip atradimą kažką naujo ir begalybės suvokimą. Na, o įkvėpimo semiuosi iš tikrovės, kurioje gyvenime“, – teigia Danielius.

Remigijus ir Algirdas sako, kad norint tapti menininku vien talento nepakanka. Kasdien reikia daug dirbti, tobulinti savo techniką. Dar geriau – kai į savo kūrybą gali pažvelgti iš šono, išgirsti patarimų. Būtent todėl bendraudami su Danieliu broliai noriai dalijasi kūrybiniais patarimais ir kartu ieško geriausių sprendimų savo kūriniams.

Pristato kūrinius ir kviečia įsigyti

Organizacija SOS vaikų kaimai pristato pirmuosius Danieliaus kūrinius ir kviečia patikusius įsigyti.

„Labai svarbu palaikyti jaunuolį. Tai ne tik užaugintų jo pasitikėjimą savimi, bet ir suteiktų galimybę sulaukti finansinės paramos, kuri palengvintų jo sunkią kasdienybę“, – sako organizacijos atstovai.

Kviečiame įsigyti Danieliaus darbų ir palaikyti talentingus SOS vaikų kaimo vaikus, suteikti galimybę mokytis, gauti reikiamą specialistų pagalbą ir toliau siekti savo svajonių. Darbus rasite ČIA.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu padėti