Kovojame, kad 1000 vaikų Lietuvoje neliktų vieni

Artėjančių švenčių proga norime atkreipti Jūsų dėmesį į vienišus ir apleistus vaikus, kurie šventes sutiks vieni, be savo artimųjų. Šie vaikai nesvajos apie blizgančias dovanas po Kalėdų eglute, gal tik nedrąsiai pagalvos, kaip būtų gera turėti tokią šeimą, kuri šiltai apkabintų ir leistų jaustis reikalingiems.

Emilija ne vieną savaitę buvo palikta viena

8–erių metų Emilijos geriausias draugas, su kuriuo ji leidžia laiką ir kalbasi, yra pliušinis žaislas lapė. Mergaitė, būdama tokio amžiaus, jau pati geba savimi pasirūpinti, moka pasigaminti maisto ir dažnai rūpinasi mama, kai ji negaluoja. Kartą Emilijos mama net visą savaitę kiekvieną dieną vartojo alkoholį ir svaiginamąsias medžiagas, todėl visai užmiršo prižiūrėti savo dukrą. Pamažu tai tapo mamos įprastu gyvenimo būdu.

Ši mergaitė iš Kalėdų senelio nelaukia stebuklingų žaislų ar skaniausio pasaulyje šokolado. Vienintelis jos noras – kitas tėtis, kuris saugotų, mylėtų ir neleistų gyventi baimėje. Aštuonmetė mergaitė svajoja gyventi saugiuose namuose, kuriuose jos lauktų nuo priklausomybių išsigydžiusi mama ir nereiktų slėptis nuo pikto tėčio.

63 metus darytas tyrimas atskleidė skaudžią ateities realybę

Vaikai, patyrę prievartą ar nepriežiūrą, keturis kartus dažniau serga rimtomis psichinėmis ligomis – psichoze, šizofrenija, bipoliais sutrikimas ir kt. 63 metus vykdytas tyrimas paskelbtas šių metų rugsėjo mėnesį akademiniame recenzuojamame „The Lancet Psychiatry“ žurnale. Jungtinėje Karalystėje buvo tirti bendrosios praktikos gydytojų įrašai apie 217 758 jaunesnių nei 18 metų pacientus, kurie patyrė ir buvo įtariami patyrę netinkamą elgesį vaikystėje. Pribloškiantys rezultatai gauti, juos palyginus su 423 410 smurto nepatyrusių pacientų įrašais.

Padėti galima – svarbiausia laiku suteikti pagalbą

SOS vaikų kaimai teikia kompleksinę, nuolatinę pagalbą ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Pagalba teikiama, vos tik pastebėjus grėsmę, todėl labai svarbu ją suteikti laiku. Dažnai darbas su šeima – tai ilgalaikis, nuoseklus darbas, kuris trunka ne vienerius metus. Mums svarbus kiekvienas vaikas, todėl darome viską, kad visi jie patirtų saugią ir džiaugsmingą vaikystę. Dažnai esame vieninteliai vaiko ir šeimos globėjai, kurie kovoja už jų teises teismuose ir mokykloje. Taip pat padedame pakeisti gyvenimo būdą, gydome ir ugdome.

Kviečiame Jus prisidėti, kuriant saugesnę Lietuvos ateitį

Nei viena auka nėra per maža. Visa suma bus skirta tiesiogiai vaiko poreikiams – specialistų pagalbai, gydymui, šeimos lankymams, kasdieniam maistui. Kiekvieną dieną Jūsų pagalbos reikia 1000–čiui vaikų.

 

Dėkojame už Jūsų gerumą!

SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija, 192014985, Ozo g. 37, Vilnius, LT06 7044 0600 0119 3478, AB SEB Bankas