1471 – 2 EUR parama grėsmėje atsidūrusiems vaikams

1471 – 2 EUR parama grėsmėje atsidūrusiems vaikams iliustracija

Lietuvoje paskelbus karantiną, net 650 šeimų tapo visiškai priklausomos nuo SOS vaikų kaimų socialinių darbuotojų, kurie kiekvieną dieną, teikia palaikymo ir psichologinę pagalbą, konsultuoja tėvus kaip elgtis sudėtingose situacijose, ramina vaikus, o esant krizinėms situacijoms, net kviečia policiją.

Atsižvelgdami į šią susidariusią padėtį, SOS vaikų kaimų komanda ruošia maisto, higienos, vaistų, dezinfekavimo priemones šeimoms, kurios gyvena skurde ir neturi galimybės patys nuvažiuoti pasiimti reikalingų priemonių.

Sudarėme sąlygas psichologams konsultuoti šeimas nuotoliniu būdu ir atidarėme psichologo pagalbos liniją. Bendradarbiaujame su kitomis institucijomis, kiekvienos šeimos atvejį sprendžiame individualiai. Visgi, nepaisant viso indėlio į šeimą, net ir pasitelkus artimiausius šeimos narius – turime atvejų, kai vaikus reikia gelbėti.

SOS vaikų kaimai nuolat teikia pagalbą finansinių problemų turinčioms šeimoms ar toms, kurioms reikalinga pagalba skyrybų procese, kurios ieško pagalbos sprendžiant vaikų priežiūros, auklėjimo klausimus. Dažnai šeimos išgyvena krizę, susidariusią dėl jau anksčiau priimtų netinkamų sprendimų. Pavyzdžiui, kai šeima problemas sprendžia alkoholiu, narkotinių medžiagų vartojimu, lošimu, santykiai pereina į psichologinį smurtą, o iš jo į fizinį smurtą – už viso to stovi ir kenčia jų vaikai.

Šios problemos niekur nedingo, o dėl COVID-19 susidariusios situacijos bei paskelbto karantino, jos tampa dar ryškesnės, nes šeimos nebegali gauti tinkamo užimtumo, pagalbos ar būti kitoje saugioje aplinkoje.

Besikaupiantis liūdesys, nerimas, baimė, neišleista emocija gali labai greitai „sprogti“ ir tada pasekmes pajaus visi šeimos nariai, įskaitant ir vaikus.

Suteikime reikiamą pagalbą laiku, kad išvengtume tragedijų!

AČIŪ, kad esate kartu!

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti