Jei parama nieko nekainuotų, ar pasirinktumėte padėti?

Jei parama nieko nekainuotų, ar pasirinktumėte padėti? iliustracija

Metams įsibėgėjus, Lietuvos gyventojai kviečiami prisiminti, kad jau dabar galima skirti 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio pasirinktai organizacijai. Kaip teigia labdaros ir paramos fondo SOS vaikų kaimai darbuotojai, tokia parama iš tiesų daro stebuklus globojamų vaikų gyvenimuose. Laiku suteikta psichologinė pagalba gelbsti ne tik Lietuvos, bet ir nuo karo bėgančius Ukrainos vaikus. Vien šiuo metu organizacija padeda 2000 įvairaus amžiaus sudėtingo likimo vaikams, kurių didžiausia svajonė – saugi vaikystė.

Kaip veikia paramos skyrimas?

Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas gavęs pajamas asmuo nuo savo uždirbtų pajamų moka 15 % gyventojų pajamų mokestį (GPM). Iš šių penkiolikos procentų 1,2 % galima skirti pasirinktam paramos gavėjui, pvz., paramos fondui, sporto veiklai, vaikų darželiui ar kitoms ne pelno siekiančioms organizacijoms. Tokiu atveju, minėtieji 1,2 % GPM nesugrįžta atgal į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami pasirinktam gavėjui.

Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sos-vaiku-kaimai-jei-parama-nieko-nekainuotu-ar-pasirinktumet-padeti-56-2025446

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti