Kritinės situacijos, kai delsti negalima: socialiniai darbuotojai pataria, kur ieškoti pagalbos

Kritinės situacijos, kai delsti negalima: socialiniai darbuotojai pataria, kur ieškoti pagalbos iliustracija

Dažnas išgirdęs už sienos verkiantį vaiką ar pažįstantis šeimą, kurioje kažkas kenčia nuo priklausomybės svaigalams, numoja ranka, nenori kištis. Kiti – norėtų padėti, tačiau nežino, kaip ir į ką kreiptis.

Mūsų visuomenėje vis dar gajus mitas, kad socialinės paslaugos suteikiamos tik socialinę riziką patiriančioms šeimoms, o socialinių darbuotojų pareiga – tik lankytis šeimose ir jas stebėti. Socialiniai darbuotojai neigia šiuos mitus ir ragina nebijoti prašyti pagalbos, jei nepajėgiate susitvarkyti. Lygiai taip pat padrąsina kreiptis į institucijas, jeigu pastebite, kad pagalbos reikia tiems, kurie galbūt nemoka, ar nežino, kur ieškoti jiems padėti galinčių žmonių. Šiandien socialinę pagalbą gali gauti visos šeimos.

Pagalbos ieško ir patys

Portalas Delfi kalbasi su kasdien su socialinę riziką patiriančiomis šeimomis dirbančiomis specialistėmis „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ socialinių paslaugų šeimai programos vadove Rasa Zaidovaite bei Rokiškio socialinės paramos centro globos koordinatore Greta Giriūnaite. Specialistės pasakoja, nuo ko pradėti, iškilus bėdai, ir kaip pastebėti, kai ji artėja.

„Šiandien socialinę pagalbą gali gauti visos šeimos. Šeimos ir pačios gali savarankiškai kreiptis į savivaldybes, kurios įgyvendina įvairius paramos šeimai projektus ir gauti reikiamą pagalbą. Deja, kai šeima jau yra nukreipiama gauti socialines paslaugas, tai būna įsisenėję, apleisti atvejai“, – pastebi R. Zaidovaitė.

Visą straipsnį skaitykite Delfi.lt ČIA.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti