„Omniva“ ir SOS vaikų kaimai Lietuvoje: 1000 džiaugsmų akcija

„Omniva“ ir SOS vaikų kaimai Lietuvoje: 1000 džiaugsmų akcija iliustracija

Siuntų paslaugų bendrovė „Omniva LT“ kartu su labdaros paramos fondu „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ inicijuoja 1000 džiaugsmų akciją, kurios metu siunčiant siuntas per „Omniva“ paštomatus kviečiama prisidėti prie 1 tūkstančio vaikų, kuriais rūpinasi labdaros fondas, poreikių.

Lietuvoje didžioji dauguma į globą patenkančių vaikų turi tėvus bei artimuosius

Pasak „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ vadovės Liudovikos Pakalkaitės, šiuo metu kas penkta Lietuvos šeima vertinama, kaip esanti ties skurdo riba, o be tėvų globos gyvenančių vaikų yra dvigubai daugiau nei bet kurioje kitoje Europos Sąjungos šalyje. „Anksčiau globojami vaikai buvo našlaičiai, o šiuo metu Lietuvoje didžioji dauguma į globą patenkančių vaikų turi tėvus ar kitus artimuosius. Pastarieji, deja, negali tinkamai pasirūpinti vaikais,“ – apie esamą situaciją pasakoja L.Pakalkaitė. „Galbūt šeimos laiku nesulaukia tinkamos pagalbos ir dėl to kenčia vaikai: yra neprižiūrėti, negali tinkamai vystytis. Galu gale viskas baigiasi tuo, kad tokioje aplinkoje vaikas nebegali normaliai funkcionuoti ir šeima praranda teisę jį auginti.“

Šiuo metu „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ rūpinasi apie 1 tūkst. vaikų Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Alytaus bei Varėnos rajonuose. Dalis jų gyvena SOS šeimų nameliuose ir butuose, auginami ir mylimi profesionalių Mamų ir Tetų. Kiti vaikai auga savo šeimose, kurioms dėl skurdo, nepritekliaus, priklausomybių ar psichinės negalios reikia nuolatinės SOS vaikų kaimų darbuotojų pagalbos.

„Kiekvienas vaikas vertas mylinčios ir saugios šeimos. Todėl manome, kad svarbiausia laiku padėti šeimai ir stengtis, kad vaikai liktų joje gyventi. Vis dėlto pastebime pagrindinę problemą – šeimoms parama teikiama per vėlai. Dėl iki 2018 m. liepos mėnesio galiojusio teisinio reguliavimo pagalbos sulaukdavo tik socialinės rizikos šeimos, nors ji būtina ir kitoms jautresnėse sąlygose gyvenančioms šeimoms. Pavyzdžiui, išskyrusioms, daugiavaikėms šeimoms ar toms, kuriose vienas iš tėvų turi negalią“, – sako L.Pakalkaitė ir pabrėžia, kad dėl šių priežasčių svarbu laiku suteikti pagalbą ir nelaukti, kol šeima bus pripažinta socialinės rizikos.

Vaikams reikia ir rimtų specialistų pagalbos, ir įkvėpti pasitikėjimo savimi

„SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ vadovė sako, kad dėl tinkamu metu nesuteiktos paramos ilgai sunkesnėse sąlygose gyvenusiems vaikams šiuo metu reikia nuolatinės specialistų pagalbos, kuri reikalauja investicijų. „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“, padėdami tūkstančiui Lietuvos vaikų, tokių finansų negali užtikrinti.

L.Pakalkaitės teigimu, vaikai susiduria su įvairiausiais sunkumais – bijo eiti į mokyklą, patiria patyčias, jaučiasi nevisaverčiai, turi smulkiosios motorikos, psichologinių sunkumų bei traumų. Dažnai jų mieste, o ypač nutolusiuose rajonuose, nėra reikiamą pagalbą galinčių suteikti specialistų. Tokiu atveju ieškoma ekspertų iš kitų miestų, o tam taip pat reikia papildomų lėšų.

„Galime tik įsivaizduoti, ką jaučia pradinių klasių mokinys, kuris turi kartoti mokyklos kursą, ar vaikas, kurio smulkioji motorika yra sutrikusi ir todėl tiesiogine to žodžio prasme jam viskas krenta iš rankų, jis mokykloje už visko kliūna. Kartu su „Omniva“ organizuodami 1000 džiaugsmų iniciatyvą siekiame padėti išspręsti šiuos raidos sunkumus – suteikti profesionalią psichologų, specialiųjų pedagogų, logopedų, ergoterapeutų pagalbą, kuri vaikams būtina, įkvėpti jiems pasitikėjimo savimi“, – pasakoja L.Pakalkaitė.

Ką reiškia auginti didžiausią šeimą Lietuvoje?

„SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ vadovė sako, kad be verslo įsitraukimo organizacija neturėtų galimybių padėti visiems tūkstančiui vaikų. Padedami verslo „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ gali užtikrinti reikiamų specialistų pagalbą ir suteikti kokybišką laisvalaikį. „Džiugu, kad organizacijos supranta tikros vaikystės svarbą ir pasirenka būti socialiai atsakingos. Verslas – mūsų dešinioji ranka“, – organizacijų ir „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ partnerystės naudą įvardija L.Pakalkaitė.

„SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ veikla išskirtinė – savo šeimoje turėdami tūkstantį vaikų ir jiems padėdami jie vykdo kilnią ir svarbią misiją. Suprantame, kad ištekliai riboti, o 1000 yra ženklus skaičius, todėl vertiname galimybę prisidėti prie vaikų gerovės. Jiems reikalinga įvairiapusė pedagoginė, psichologinė pagalba, todėl kviečiame gyventojus kartu su mumis papildyti gerų darbų sąrašą ir prisidėti prie šios iniciatyvos bei kitų SOS vaikų kaimų projektų“, – sako „Omniva LT“ marketingo vadovė Esfira Žakas.

1000 džiaugsmų akcija – kaip prisidėti?

Akcijos metu siuntas per „Omniva“ paštomatus siunčiantys asmenys gali skirti papildomus 0,15 Eur prie užsakymų, atliktų per akcijos svetainę, o „Omniva“ pridės dar tiek pat – 0,15 Eur. Akcijos metu tikimasi surinkti 5000 Eur. Ši parama bus skirta 1000 vaikų iš „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ prasmingam laisvalaikiui ir itin svarbiems poreikiams – profesionaliam logopedui, ergoterapeutui, specialiajam pedagogui bei psichologinei pagalbai.

Norintys prisijungti prie 1000 džiaugsmų akcijos tai gali padaryti apsilankę iniciatyvos svetainėje čia.

1000 džiaugsmų akcija šiais metais jau antra „Omniva“ ir „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ vykdoma iniciatyva. Metų pradžioje abi organizacijos visus Lietuvos gyventojus kvietė nemokamai pasinaudojus bendrovės paštomatų paslaugomis atlikti kilnų darbą ir nebenaudojamus kokybiškus žaislus padovanoti vaikų kaimų globotiniams.

„SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ kiekvienam vaikui ir tėvams padeda spręsti visas gyvenimiškas problemas. Rūpinasi, kad vaikai, padedami profesionalių logopedų, specialiųjų pedagogų bei psichologų, galėtų augti savo šeimose, gerai jaustis mokykloje.

„Omniva LT“ iki šių metų pabaigos esamą 150 paštomatų tinklą išplės iki 300, kuris ženkliai didės tiek didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, tiek regionuose. Šiuo metu bendrovė valdo 150-ies paštomatų tinklą 57-iuose Lietuvos miestuose.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti