SOS vaikų kaimų psichologė Monika: „Traumuotiems vaikams tradicinis auklėjimas netinka“

SOS vaikų kaimų psichologė Monika: „Traumuotiems vaikams tradicinis auklėjimas netinka“ iliustracija

„SOS vaikų kaimai“ yra didžiausia šeima Lietuvoje, kurios tikslas – laimingi vaikai, augantys juos mylinčių žmonių apsuptyje. Ši organizacija, gyvuojanti jau ketvirtį amžiaus, padeda sunkumus patiriančioms šeimoms, be tėvų likusiems vaikams ir jaunuoliams. Organizacijai priklausančių nuolatinių ir laikinųjų globėjų šeimose šiuo metu auga 140 vaikų.

Mūsų organizacijoje santykis su vaiku grįstas prieraišumu ir vaikystėje patirtų traumų pasekmių mažinimu. Nesvarbu, ar vaikui dveji metukai, ar keturiolika, su juo santykį kuria suaugęs globėjas ar socialinis darbuotojas“, – sako koordinuojanti psichologė MONIKA LIAUGMINAITĖ. Jos specializacijos sritis – prieraišumas, traumų įveikimas, terapinė tėvystė. Psichologė rengia mokymus šia tema budintiems globotojams, nuolatiniams globėjams, socialiniams darbuotojams, įtėviams. Su Monika kalbamės apie vaiko ir suaugusiojo ryšio svarbą, ankstyvoje vaikystėje patirtų traumų pasekmių įveiką, visuomenėje įsigalėjusius mitus apie romų vaikus, paauglius, apie pagalbą globėjams ir įtėviams, susiduriantiems su sunkumais, atėjus į šeimą naujam vaikui.

Visą interviu su psichologe Monika skaitykite ČIA.

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti