Vasaros dienos stovyklose vaikai iš Ukrainos prisijaukina Lietuvą: susipažįsta su istorija, gamta ir bendraamžiais

Vasaros dienos stovyklose vaikai iš Ukrainos prisijaukina Lietuvą: susipažįsta su istorija, gamta ir bendraamžiais iliustracija

Vilniuje jau įpusėjo dienos stovyklos, skirtos Ukrainos vaikų integracijai. Jas organizuoja labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimai“. Pasak fondo atstovų ir stovyklos rėmėjų, turiningos stovyklos leidžia Lietuvoje prisiglaudusiems Ukrainos vaikams bent trumpam užmiršti kraupius karo vaizdus ir padeda integruotis į Lietuvos bendruomenę.

 

Žaidimais skatinama ne konkuruoti, o pažinti vieni kitus

Labdaros fondo projektų vadovė Justina Kirdeikė pasakojo, kad dienos stovyklos „SOS vaikų kaime“ įgavo tikrą pagreitį – vykdomos komandinės ir kūrybinės veiklos lauke, o į dienos stovyklas kiekvieną savaitę susirenka bent 30 dalyvių. Iš viso tokių stovyklų per visą vasarą bus surengta net 20, jos vyksta vieną arba du kartus per savaitę.

 

„Šios dienos stovyklos daugiausiai skirtos ukrainiečių vaikų integracijai, tačiau, kad integracija vyktų dar sparčiau, priimame ir Lietuvos vaikus. Vaikų stovyklose vykdomos veiklos pagal programą „Žaidimai kitaip“. Tai reiškia, kad vietoje varžymosi tarpusavyje ir konkurencijos skatiname pagarba grįstą dvišalę draugystę. Visos veiklos parinktos siekiant kuo geriau pažinti vieni kitus – tyrinėjame Lietuvos gamtą, lyginame Ukrainoje ir Lietuvoje augančius medžius, susipažįstame su abiejų šalių istorija ir geografija, ieškome skirtumų ir panašumų,“ – atskleidė „SOS vaikų kaimų“ atstovė.

 

Šeimoms teikiama visapusiška pagalba

Viena iš stovyklos organizatorių, „SOS vaikų kaimų“ kokybės ir proceso vadovė Lina Kėželytė teigė, kad dienos stovyklų metu planuojama aplankyti muziejus ir kitus Vilniaus lankytinus objektus. Lietuvoje prisiglaudę ukrainiečiai vaikai turės galimybę pamatyti ir išgirsti istorijas apie Vingio parką, Reformatų skverą, Bernardinų sodą. Tikimasi, kad vaikai galės aplankyti ir Vilniaus miesto savivaldybę, Vilniaus universitetą ir net Prezidentūrą. „Net neabejojame, kad gryname ore praleistas laikas, nauji draugai ir susipažinimas su įdomiąja Vilniaus istorija leis vaikams drąsiau jaustis naujame mieste. Džiaugiamės, kad padedant rėmėjams ir geros valios žmonėms galime ne tik organizuoti stovyklas, bet ir padėti nuo karo nukentėjusioms Ukrainos šeimoms: teikiame kokybišką apgyvendinimą, kasdienę humanitarinę pagalbą maistu, vaistais, higienos priemonėmis, taip pat teisinę, psichologinę pagalbą bei konsultacijas dėl įsidarbinimo,“ – pasakojo L. Kėželytė.

 

Stovykloms piniginę paramą skiria socialiai atsakingi verslai

Lietuvoje prisiglaudusiems ukrainiečių vaikams pagalbos ranką ištiesia ir verslai, tarp jų – prekybos slėnis „Nordika“, įsikūręs Vilniuje, Vikingų g. 3. „Nordikos“ atstovė Indrė Makauskaitė pasidalijo, kad būti socialiai atsakingiems turėtų būti kiekvienos šiuolaikinės organizacijos vertybė. „Atsigręžti į silpnesniąją visuomenės grandį ypač reikalinga šiuo neramiu laikotarpiu, kai vis labiau auga visuomenės vertybės ir gyventi vieningoje bendruomenėje tampa vis svarbiau. Pasirinkdami finansiškai padėti Ukrainos vaikams, norime geru pavyzdžiu užkrėsti kitas organizacijas. Labai tikimės, kad dienos stovyklos padės bent trumpam užsimiršti apie gimtinėje esamą siaubingą situaciją. Kadangi vaikai yra ypatingai pažeidžiami ir tuo pačiu yra visų mūsų ateitis, jiems reikia skirti gerokai daugiau dėmesio. Net neabejojame – edukacinės veiklos bus puiki priemonė vaikams atrasti savo stipriąsias puses, o tuo pat metu jie susipažins ne tik vienas su kitu, bet ir su mūsų gražia šalies gamta, palygins ją su sava bei atras naujų pramogų,“ – džiaugėsi I. Makauskaitė ir pridūrė tikinti, kad specialiai rengiamos vasaros stovyklos dar labiau suvienys Lietuvos ir Ukrainos vaikus.

 

Prie socialinių iniciatyvų prisideda ir modernaus prekybos slėnio lankytojai

Pasak Indrės Makauskaitės, prekybos slėnis „Nordika“ jau septynerius savo gyvavimo metus dalį resursų skiria skirtingoms socialinėms iniciatyvoms ir jas pats organizuoja. „Dirbdami prekybos slėnyje „Nordika“, komandines vertybes stengiamės sujungti su asmeninėmis vertybėmis. Organizuodami socialiai atsakingas akcijas, į jas įtraukiame savo pirkėjus ir lankytojus, taip pat nuolat prisijungiame prie tvarumo idėjas skleidžiančių ir įgyvendinančių projektų. Buvimas socialiai atsakingiems mūsų organizacijoje svarbus tiek darbuotojams, tiek vadovams, tikimės, kad ir mūsų prekybos slėnio lankytojams. Smagu, kai nedidelė užuomina komandoje išsiplėtoja į didesnius projektus ir kaip organizacija galime prisidėti prie kitų gerovės,“ – patirtimi dalijosi verslo atstovė.

 

„SOS vaikų kaimai“ – tai labdaros ir paramos fondas, globojantis sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus bei jaunuolius, teikiantis psichologinę ir materialinę pagalbą tam, kad jie galėtų vėl augti saugiose ir mylinčiose šeimose. „SOS vaikų kaimai“ taip pat rūpinasi Lietuvos šeimomis, patiriančiomis sunkumų, užsiima advokacija, teikia psichologinę, socialinę pagalbą bei paramą globėjų, įtėvių šeimoms bei budintiems globotojams, savo sukauptomis žiniomis bei patirtinti dalinasi ir su kitais specialistais.

 

Jei norėtumėte prisidėti prie fondo veiklos savo parama, savanoryste ar kaip specialistas (-ė) savo sukauptomis žiniomis, prašome susisiekti https://sos-vaikukaimai.lt/ nurodytais kontaktais. Kiekvienas Jūsų geras darbas keičia vaikų bei jaunuolių gyvenimus!

Grąžinkime vaikams vaikystę

Tapkite šviesesnės ateities dalimi – padėkite mums grąžinti vaikams šeimą ir vaikystę paremdami SOS vaikus pasirinkta suma.

Noriu Padėti