Padėjome artimiausio žmogaus netekusiam vienuoliktokui atsistoti ant kojų

Geg 31, 2017

Jaunimo namai – užuovėja ir atrama pirmuosius savarankiškus žingsnius žengti mėginantiems sudėtingomis sąlygomis augusiems jaunuoliams. Čia specialistai padeda jiems mokytis gyventi savarankiškai, įgyti išsilavinimą ir įsitvirtinti darbo rinkoje.

Vienas jų – vienuoliktokas Saulius (vardas pakeistas) čia pateko lapkritį, po to, kai juo rūpinęsis senelis patyrė insultą ir atsidūrė ligoninėje. Netvarkinguose, purvinuose ir neprižiūrėtuose namuose vaikinas paliko psichinėmis ligomis sergančias ir juo rūpintis nepajėgiančias mamą ir močiutę.

Mirus seneliui, jį palaidoti Sauliui padėjo SOS jaunimo namų darbuotojai. Jie taip pat rūpinasi, kad vaikinas neprarastų ryšio su psichiatrijos ligoninėje atsidūrusia mama – nuveža sūnų jos aplankyti.

Saulius šiandien turi daug ko išmokti: kuratorius padeda jam atlikti kasdienius darbus, gaminti maistą, išmokti tvarkytis su pinigais – visa tai iki šiol už vaikiną darydavo senelis. Gimnazijoje besimokantis jaunuolis svajoja ir apie šviesią ateitį – nori studijuoti informacines technologijas. SOS Jaunimo namų darbuotojai sieks visais būdais padėti jam įgyvendinti šią svajonę, o iki tol Saulius galės gyventi čia.

Pasak jo paties, „nežinia, kas būtų nutikę, jei nebūtų galėjęs apsigyventi Jaunimo namuose“. Tikime, kad šio vaikino laukia puiki ateitis ir iš visos širdies linkime siekti užsibrėžtų tikslų.

*Dėl globojamų vaikų teisių apsaugos vaiko vardas ir amžius pakeisti. Nuotrauka asociatyvi.

Dalintis:


Vaikų istorijos

Aštuonmetė Aistė išmoko pasitikėti savimi ir ją supančiais žmonėmis

      Skaityti

Aistei šiandien – aštuoneri. Drauge su SOS broliais ir seserimis ji auga SOS vaikų kaime. Ankstyvoje vaikystėje praradusi tėvus, šiandien svarbiausiu žmogumi pasaulyje Aistė laiko SOS mamą Vilmą…

Padėjome artimiausio žmogaus netekusiam vienuoliktokui atsistoti ant kojų

      Skaityti

Jaunimo namai – užuovėja ir atrama pirmuosius savarankiškus žingsnius žengti mėginantiems sudėtingomis sąlygomis augusiems jaunuoliams. Čia specialistai padeda jiems mokytis gyventi savarankiškai…

„Oriflame kosmetika”: nuo rėmėjo iki partnerio

      Skaityti

Jau daugiau nei penkerius metus ištikimas mūsų draugas ir partneris – UAB „Oriflame kosmetika“. Drąsiai vadiname šį prekės ženklą ir jo komandos narius partneriais, nes tai, ką darome…

Visos naujienos