Savanoriauk

Vaikai, augdami didžiausioje šeimoje Lietuvoje – „SOS vaikų kaimuose“, arba pas globėjus, dažnai išreiškia papildomos savanorių pagalbos poreikį. Savanoriai padeda vaikams ruošti namų darbus, organizuoja jų laisvalaikį, susidraugauja, taip kurdami ryšį su SOS šeimos vaikais.

Kuomet tarpusavio santykis sustiprėja, savanorio bei vaiko susitikimai gali tapti dažnesni, nes vaikas pradeda pasitikėti suaugusiuoju bei žino, jog užsimezgęs santykis yra saugus. Iš lėto atsiradusi vaiko ir savanorio draugystė mažajam tampa geriausiu įrodymu, jog aplinkiniame pasaulyje jis gali būti saugus bei laimingas.

Noriu savanoriauti

Galimos savanorystės kryptys

Savanorystė galima Alytuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniuje, Pivašiūnuose, Varėnoje.

Draugystė su vaiku (vaiko laisvalaikis, užimtumas, pagalba ruošiant namų darbus)

Pagalba ruošiant namų darbus yra reikalinga ne vien tuomet, kai vaikui sunkiai sekasi tam tikras dalykas, tačiau ir norint pagilinti jo turimas žinias. Tam, kad būtų galima padėti ruošti namų darbus, savanoris susitinka su vaiku gyvai arba nuotoliniu būdu, o susitikimų grafikas būna sudaromas taip, kad susitikti būtų patogu ir vaikui, ir savanoriui.

Organizuodamas veiklas su vaiku, savanoris gali panaudoti visus savo gabumus bei fantaziją: galima suorganizuoti šokių konkursą, groti muzikiniais instrumentais, važinėtis dviračiais, spardyti futbolo kamuolį ir pan. Nereikia pamiršti, jog susitikus yra labai smagu drauge suvalgyti po porciją ledų, pasivaikščioti parke, aplankyti muziejų ar išbandyti savo jėgas žygiuose!

Savanorystė vaikų dienos centre, vaikų grupėje

Savanoriaudamas dienos centre, savanoris betarpiškai bendrauja su vaiku ir padeda jam atlikti kasdienes veiklas, pavyzdžiui: savanoris padeda paruošti namų darbus, kartu su vaiku diskutuoja, veda edukacinius užsiėmimus, gamina valgyti, tvarkosi. Visas šias veiklas savanoris atlieka drauge su vaiku.

Esi pasiruošęs tapti savanoriu?

Savanoriauk ir tapk didžiausios šeimos Lietuvoje dalimi!

Noriu savanoriauti

Rekomendacijos organizacijoms, priimančioms savanorius nuotolinei savanorystei:


 • Ryšio palaikymas su savanoriais, įsitikinimui, jog jie nėra perkrauti darbais;
 • Palaikomieji individualūs ir grupiniai susitikimai su savanoriais, grįžtamojo ryšio suteikimas; savitarpio pagalbos ar palaikymo grupių kūrimas;
 • Nuotolinių mokymų savanoriams organizavimas;
 • Gyvo susitikimo organizavimas bent 1k./metus;
 • Prieinamos kuratorių pagalbos suteikimas;
 • Specialisto/psichologo konsultacijos (telefono skambučiu ar el. būdu) suteikimas;
 • Aiškios ir saugios duomenų apsaugos sistemos užtikrinimas (suprantamai išdėstyti dokumentai, prieinami pasirašyti el. būdu; galimybė klausti ir konsultuotis);
 • Savanorystės laiko apsibrėžimas ir jo laikymasis;
 • Ačiū!

  Sveikiname, ką tik žengei dar vieną žingsnį arčiau savanorystės!
  Greitu metu pakviesime tave pokalbiui apie savanorystės galimybę mūsų organizacijoje.

  Į pagrindinį puslapį

  Savanorio anketa

  Sveikiname, ką tik žengei dar vieną žingsnį arčiau savanorystės!
  Kviečiame tave užpildyti savanorystės anketą pateikiant prašomus duomenis, - juos gavus, pakviesime tave pokalbiui apie savanorystės galimybę mūsų organizacijoje.


   Asmens duomenų ir pateiktos informacijos konfidencialumas užtikrinamas