Nuotrauka asociatyvi.

Dalinamės istorija apie pokytį vieno vaiko ir jo šeimos gyvenime:

Andriui tik dvylika. Jis su mama gyvena socialiniame būste. Suaugusieji jį jau išmokė vagiliauti, todėl berniukas ne kartą bendravo su teisėsaugos pareigūnais. Mokyklą lankė retai, net tris kartus iš eilės buvo paliktas kartoti tų pačių mokslo metų. Aplinkiniai neteikė vilties, kad vaikui galima kaip nors padėti. O ir pats Andrius kalbėjo, kad neturi ko prarasti. „Aš ir taip nieko neturiu, namuose niekas nelaukia, mano šeima gyvena landynėje.“ Prieš dvejus metus mūsų komanda ir Andriaus mama pradėjo bendrauti. Ne vieną skaudų išgyvenimą patyrusi moteris dėl alkoholio prarado beveik viską, ką turėjo. Dabar ji gydosi nuo priklausomybių ir, svarbiausia, šeimos terapeuto padedama mokosi vėl atrasti ryšį su sūnumi. Mūsų specialistams Andrių pavyko prikalbinti ateiti į dienos centrą, ten iš komiksų knygelių mokėmės skaityti, kartu sukalėme triušiams gardą. Susitarėme, kad Andrius grįžta į mokyklą, o dienos centre galės lankyti tai, ko labai troško – robotikos būrelį. Vėliau padėjome rasti matematikos korepetitorių. Taip visų bendromis pastangomis Andrius ir jo mama patikėjo, kad įmanoma gyventi kitaip.

Šiuo metu SOS vaikų kaimai Lietuvoje globoja, rūpinasi ir prižiūri apie 1 000 vaikų Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Alytaus bei Varėnos rajonuose. Dalis jų gyvena SOS šeimose auginami ir mylimi profesionalių mūsų Mamų ir Tetų. Kiti vaikai, auga savo šeimose, kurioms dėl skurdo, nepritekliaus, priklausomybių reikia nuolatinės pagalbos.

Kiekvienas vaikas turi teisę į laimingą vaikystę. Deja, skaičiai kalba ką kitą: šiuo metu iš vaikų, kuriais rūpinasi SOS Vaikų kaimai Lietuvoje ir kurie gyvena savo šeimose, apie 70 procentų yra gilioje socialinėje atskirtyje, apleisti, patiria įvairų smurtą ir nepriežiūrą. Kai kurie vaikai yra praradę tėvų globą arba jiems gresia ją prarasti. SOS vaikų kaimai Lietuvoje kiekviena
m vaikui ir tėvams padeda spręsti visas gyvenimiškas problemas.

Ypatingai rūpinamės, kad vaikai, padedami profesionalių logopedų, specialiųjų pedagogų bei psichologų galėtų augti savo šeimose, gerai jaustis mokykloje. Mes tikime, kad vaikai, kuriais rūpinasi SOS vaikų kaimai yra mūsų visų vaikai.

Mums labai reikalinga Jūsų finansinė parama. 

Paremti asmeniškai ar Paramos sutartis