Padedame jaunuoliui nuotrauka

Padedame jaunuoliui

Tėvų globos netekusiais jaunuoliais rūpinamės ne tik iki kol jie sulaukia formalios pilnametystės, bet iki tol, kol šeimos užnugario neturintys globotiniai iš tiesų tvirtai atsistoja ant kojų.

PALYDIMOJI GLOBA (JAUNIMO NAMAI)

Jaunimo namų (toliau – JN) programų dalyviai yra 18-os sulaukę arba savarankišką gyvenimą pradėti nusprendę jaunuoliai.

Sulaukę šešiolikos, SOS vaikų kaimo ilgalaikėje globoje gyvenantys paaugliai išreiškę norą gali persikelti į Jaunimo namus. Čia jie ruošiasi savarankiškam gyvenimui, pamažu gaudami vis daugiau laisvės ir tuo pačiu vis didesnes atsakomybes. Jaunuoliai mokosi gyventi savarankiškai, tačiau gauna visokeriopą socialinių darbuotojų ir specialistų pagalbą: yra padedama pasiruošti suaugusiųjų gyvenimui, įgyti išsilavinimą, įsitvirtinti darbo rinkoje.

Kiek laiko jaunuoliai gali gyventi Jaunimo namuose?

Jaunimo namų globa ir priežiūra trunka tol, kol jaunas žmogus pradeda pats užsidirbti ir save išlaikyti. Jaunuoliai čia gyventi gali iki 24-erių metų.

Didžiuojamės, kad visi jaunuoliai mokosi, o net trys ketvirtdaliai jų – ir mokosi, ir dirba.

Jaunuoliams labai svarbu įgyti tiek gyvenimiškos, tiek darbo patirties, turėti su kuo pasitarti, todėl visuomet laukiame darbo, praktikos pasiūlymų, mentorių ir patarėjų mūsų programų dalyviams.

Jaunimo namų funkcijos

  • Suradimas, nukreipimas ir finansavimas išorės specialistų pagalbos jaunuoliams;
  • Teikiama apgyvendinimo paslauga;
  • Į darbuotojų veiklas bei jų planavimą įtraukia ir jaunuolius;
  • Padeda susirasti pirmuosius darbus;
  • Dirbama su kiekvienu jaunuoliu individualiai. Padeda jam išsikelti tikslus ir jų siekti;

PUSIAU SAVARANKIŠKO GYVENIMO PROGRAMA

  • Pagal galimybes ir išreikštą norą, palikę Jaunimo namus jaunuoliai pereina į Pusiau savarankiško gyvenimo programą (toliau – PSG). Tai reiškia, kad nuo šiol jų namai yra nebe Jaunimo namai, o nuomojami būstai. Jeigu jaunuoliai po pilnametystės išeina iš jaunimo namų ir tęsia mokslus, apmokame jų būsto nuomą – dažniausiai tai yra mokymosi įstaigų bendrabučio nuoma.
    Šiuo metu turime ir nuomojamą butą, kuriame gyvena trys studijuojančios ir laisvu metu nuo studijų dirbančios merginos. Pagal finansines galimybes, apmokame ir jaunuolių, besimokančių ne valstybės finansuojamose vietose, studijas. Ši galimybė yra aptariama individualiai su kiekvienu jaunuoliu. Atsakingai žvelgiame į ateitį ir padedame susidėlioti individualų vystymosi planą kiekvienam. Tuomet PSG dalyviams siūlome karjeros konsultacijas bei mentorius – specialistai padeda pasirinkti patinkančią profesiją;
  • Tie jaunuoliai, kurie palikę Jaunimo namus nestudijuoja, PSG programoje dalyvauja tol, kol susiranda darbą, gauna stabilias pajamas ir įsitvirtina darbo rinkoje;
  • PSG programoje esantiems jaunuoliams apmokame medicinines išlaidas (vaistus, odontologijos paslaugas), psichologo konsultacijas. Jaunuoliai ir toliau bendrauja su tais darbuotojais, kurie jais rūpinosi gyvenant Jaunimo namuose. Mūsų socialiniai darbuotojai visuomet pasiruošę padėti;

Reikalinga mūsų pagalba? Susisiekite!

Šeimų istorijos:

Padėkime žengti tvirtus žingsnius savarankiško gyvenimo link

Naujienos: